Sledujte nás, ať Vám neunikne žádná nová nabídka.

Majitelé bytu vystěhovali neplatiče. U soudu dostali podmínku!

25 července, 2017

Exekuční nemovitosti
Exekuční nemovitosti

Dostanete-li se někdy do podobné situace, svěřte se raději do rukou odborníků, vyhnete se tak vysokým nákladům na právníky, tahanicím po soudech, mnohdy na roky a konečně i trestnímu stíhání… Jde o velmi citlivé téma, kdy je potřeba postupovat velmi obezřetně, což neznamená nedůsledně a rychle…

„Rozumím situaci majitelů bytu, ovšem měli postupovat právní cestou. Požádat o předběžné opatření či soudní vystěhování,“ zdůvodnila uložení trestu v trvání šesti měsíců s podmíněným odkladem na 1 rok soudkyně Blanka Šišová.

Spor mezi vlastníky bytu a nájemnicí, která tam bydlela s druhem, se začal odvíjet na podzim roku 2014. Manželé koupili byt v Žatci za zhruba 400 tisíc korun. Prodával ho insolvenční správce, který tak umořoval dluh předchozího vlastníka.

O tom, že byt užívají dvě osoby, noví vlastníci věděli, ale podle jejich vyjádření je konkurzní správce ujistil, že na byt nemá právo třetí osoba. Doufali proto, že se pár z bytu sám odstěhuje. Ovšem ani po několika výzvách k vystěhování nijak nereagoval.

Poté, co přestali nájemníci hradit poplatky za energie a nájemné, rozhodli se manželé k ráznému kroku. Odhlásili z bytu odběrné místo elektřiny. Ani tím je nepřinutili k odstěhování. K odběru elektřiny se připojili načerno.

V lednu 2015 přijeli manželé ke svému bytu v doprovodu dalších tří mužů a poté, co jim nájemnice otevřela, vybavení a další osobní věci naložili do nákladního auta a odvezli.

Právní zástupce manželů požadoval úplné zproštění viny. „Poškozená nikdy nedoložila právo na užívání bytu,“ upozornil.

Vystěhovaní nájemníci se u soudu domáhali odškodnění přes 5 milionů korun za zničené věci a psychickou újmu. Soud je odkázal na občanskoprávní řízení.

Autor: Miroslava Strnadová
Zdroj: http://usti.idnes.cz/louny-podminka-majitele-bytu-neplatici-vystehovani-f9p-/usti-zpravy.aspx?c=A170724_163910_usti-zpravy_mi

Další články

VIP Zóna

Registrací získáte exkluzivní přístup k nemovitostem
o 7 dní dříve než ostatní.