Sledujte nás, ať Vám neunikne žádná nová nabídka.

Objem hypoték se zvýšil

Exekuční nemovitosti
Exekuční nemovitosti

Objem i počet hypoték se v květnu přiblížil březnovým hodnotám. Stavební spořitelny a banky v květnu poskytly hypoteční úvěry za 12,3 miliardy korun, což je proti dubnu nárůst o 17%.

Hodnoty posledních třech měsíců naznačují, že hypoteční trh mírně ožívá a situace se začíná stabilizovat. Trend klesajících cen nemovitostí přetrvával nadále i v květnu. Snížený zájem pokračuje o velké domy a domy ve vzdálenějších lokalitách.

Zmírnění pravidel ze strany České národní banky napomůže postupnému zotavování hypotečního trhu a obavy z hůře dostupných hypoték pozvolna opadávají.

Objem skutečně nově poskytnutých hypoték bez refinancování v květnu dosáhl 10,4 miliardy Kč po dubnových 8,8 miliardy. Oproti dubnu jde tak o nárůst o 19 procent. Objem refinancovaných úvěrů, interně či z jiné instituce, činil dvě miliardy Kč proti dubnovým 1,8 miliardy Kč. V květnu se také zvýšil počet nově poskytnutých hypoték z 2900 na 3500. Ve srovnání s průměrným měsíčním počtem nových hypoték v první polovině minulého roku, který činil přibližně 6000, a předloni, kdy bylo zaznamenáno 9500 hypoték, jde nadále o nízký počet.

Další články

VIP Zóna

Registrací získáte exkluzivní přístup k nemovitostem
o 7 dní dříve než ostatní.