Sledujte nás, ať Vám neunikne žádná nová nabídka.

Odkládání nákupu vlastního bydlení

Exekuční nemovitosti
Exekuční nemovitosti

Podle průzkumu agentury Nielsen více než třetina populace uvažuje o vlastním bydlení, ale kvůli současné ekonomické situaci odloží nákup až tři čtvrtiny Čechů. Pouze něco málo přes 9 % hledá vlastní bydlení aktivně. Češi nejčastěji bojují s vysokou cenou nemovitostí. Více než polovina populace přemýšlí kvůli vysokým cenám nemovitostí o přestěhování do levnější lokality.

Hypotéky i přesto zůstávají oblíbeným nástrojem pro pořízení vlastního bydlení. Tento typ úvěru považuje 67,2 % dotázaných za nejlepší cestu k pořízení vlastního bydlení a přes 74 % respondentů uvedlo, že je hypotéka na vlastní bydlení výhodnější než dlouhodobý pronájem. Celkový skepticismus vůči pronájmům potvrzuje i obava ze zdražování. Více než 70 % Čechů očekává, že v příštích několika měsících porostou ceny nájmů.

Důležitou roli hraje udržitelnost vlastního bydlení

Průzkum také ukázal, že je pro naprostou většinu dotázaných při výběru bydlení důležitá energetická udržitelnost, která v uplynulém roce byla velice populární a je jasné, že tento trend bude pokračovat i v letošním roce. Úsporu energií přitom Češi nejčastěji řeší zateplením, instalací fotovoltaických panelů nebo modernizací vytápění. Více než 37 % respondentů nepodniká ani nezvažuje žádné kroky k energeticky udržitelnějšímu bydlení.

Další články

VIP Zóna

Registrací získáte exkluzivní přístup k nemovitostem
o 7 dní dříve než ostatní.