Sledujte nás, ať Vám neunikne žádná nová nabídka.

Sazby hypoték začínají stagnovat

9 srpna, 2022

Exekuční nemovitosti
Exekuční nemovitosti

Úrokové sazby hypoték po dlouhé době stagnují. Podle Fincentrum Hypoindexu vzrostla průměrná nabídková sazba v srpnu pouze o čtyři bazické body, oproti minulému měsíci značný rozdíl. Aktuální hodnota činí 6,28 %. Některé hypoteční úvěry navíc dokonce zlevnily.

Bankovní rada České národní banky poprvé v novém složení rozhodovala o nastavení základních úrokových sazeb 4. srpna. Základní úrokové sazby ponechala beze změny. Podle Fincentrum Hypoindexu vzrostla průměrná nabídková sazba v srpnu pouze o čtyři bazické body, na aktuální hodnotu 6,28%.

 

Sazby hypoték začínají stagnovat
Graf zdroj: Fincentrum Hypoindex srpen 2022

 

Minulý měsíc měsíční splátka hypotéky vzrostla během jednoho měsíce téměř o 1 150Kč, tento měsíc se však tempo růstu měsíční splátky takřka zastavilo. Aktuálně vzrostla měsíční splátka pouze o 77Kč. Avšak zájemci o hypotéku zatím jásat nemohou.

Dle Fincentrum Hypoindexu měsíční splátka hypotečního úvěru na 3,5 milionu Kč sjednaného do 80% odhadní ceny nemovitosti při fixaci na tři roky, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 6,28 % p. a. činí v srpnu 23 151Kč.

Další články

VIP Zóna

Registrací získáte exkluzivní přístup k nemovitostem
o 7 dní dříve než ostatní.