Sledujte nás, ať Vám neunikne žádná nová nabídka.

V únoru došlo k nárůstu hypoteční aktivity, úvěry na bydlení mírně zlevnily

Exekuční nemovitosti
Exekuční nemovitosti

V únoru se hypoteční trh mírně zotavil po slabém lednu. Objem poskytnutých hypoték se meziročně výrazně snížil, nicméně mezi lednem a únorem se zvýšil o pětinu. Úroková sazba se snížila na 5,9 procenta.

Podle nejnovějších údajů z ČBA Hypomonitoru byly v únoru tohoto roku poskytnuty hypotéky v celkové výši 7,9 miliard korun bankami a stavebními spořitelnami. Zatímco o měsíc dříve se hypoteční trh propadl o 16 procent, v únoru se objem hypoték zvýšil o 20 procent, což překvapilo analytiky ČBA Hypomonitoru, kteří upozorňují na to, že toto zvýšení bylo nad rámec obvyklé sezonnosti. Nicméně únorový výsledek se řadí mezi nejslabší za posledních deset let. Meziroční pokles poskytnutých hypoték se v únoru mírně zlepšil na 69 procent po lednových 80 procentech.

Sazba klesla již dva měsíce po sobě. V únoru průměrná úroková sazba u nových hypoték mírně poklesla o tři bazické body na 5,90 procenta, což je méně než v lednu, kdy klesla o pět bazických bodů. Její hodnota je tak nepatrně nad hodnotou z října minulého roku, i tak se ale nachází na nejvyšších úrovních za posledních dvacet let.

Další články

VIP Zóna

Registrací získáte exkluzivní přístup k nemovitostem
o 7 dní dříve než ostatní.